Dawkowanie: Dorośli i młodzież od 12 lat: 1 tabletka 3 razy dziennie. Początkowo, w nasilonych objawach, można stosować po 1 tabletce co ½ godziny – 1 godzinę. Nie należy przekraczać dawki 12 tabletek na dobę. Następnie należy kontynuować leczenie zwykle zalecaną dawką. Dzieci poniżej 12 lat: według wskazań lekarza. Dzieci poniżej 2 lat: nie stosować. Sposób podawania: Tabletki należy przyjmować na co najmniej 30 minut przed posiłkiem. Należy rozpuścić tabletkę w ustach przed połknięciem. W przypadku podawania leku dziecku, szczególnie poniżej 6 lat, zaleca się rozkruszyć tabletkę i rozpuścić w niewielkiej ilości wody, aby nie doszło do zakrztuszenia. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.


Przyczyny kłopotów ze snem

- Ból: negatywnie wpływa na jakość naszego snu. Aby uniknąć bólu, często zmieniamy ustaloną pozycję ułożenia ciała podczas snu, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Oczywiście, sam ból może nam przeszkadzać w zasypianiu lub może obudzić nas w nocy.
- Leki: niektóre leki mogą dawać działania niepożądane, które zakłócają sen. Nawet pewne leki na problemy ze snem powodują efekt otumanienia, „kaca” / "cięzkiej głowy" po przebudzeniu, pozostawiając uczucie zmęczenia następnego dnia.
- Choroby układu krążenia: kilka chorób układu krążenia wpływa na jakość snu. Na przykład wysokie ciśnienie krwi może doprowadzić do kołotania serca, które może pogarszać jakość snu.
- Infekcje dróg oddechowych: np. zapalenie błony śluzowej nosa (czyli powszechny katar) prowadzą do trudności w oddychaniu, przeszkadzających w zaśnięciu i prowadzących do przebudzenia w trakcie nocy.
- Stres, niepokój i napięcie nerwowe: zasypianie jest utrudnione, gdy Twój umysł jest zajęty myśleniem o problemach i zamartwianiem się.
- Jetlag: podróże długodystansowe i związane z nimi zmiany stref czasowych wpływają na jakość naszego snu, gdyż nasze ciało jest sterowane przez wschód i zachód słońca i to jest sygnałem, kiedy powinniśmy zasnąć. W trakcie dalekich podróży, podczas gdy na zewnątrz świeci słońce i dzień jest w pełni, naszemu organizmowi wydaje się, że nadal jest w domu, gdzie panuje noc lub poranek. Szybka zmiana strefy czasowej powoduje przesunięcie faz w naszym rytmie dnia i nocy, i wpływa także na inne obszary funkcjonowania naszego organizmu, nie tylko na sen.
- Żałoba, obniżenie nastroju, depresja: utrata bliskiej osoby, kłopoty finansowe, trudności w relacjach osobistych i stres w pracy mogą negatywnie wpłynąć na jakość naszego snu.
- Nieregularne godziny zasypiania: zmiany godzin zasypiania mogą być problemem dla osób pracujących na zmiany.
- Brak snu: gdy zmagamy się z niemocą zaśnięcia, staramy się usnąć za wszelką cenę, zaczynamy niepokoić się o to, iż niewyspani, następnego dnia, będziemy mieć obniżoną koncentrację, będziemy zmęczeni i pozbawieni energii do działania.

Jak poprawić jakość snu w nocy?
Rodzaje produktów pomocnych w kłopotach z zasypianiem
-
Liczenie owiec .... i inne dobre nawyki snu
Zaplanuj rutynowe czynności przed snem: staraj się trzymać powtarzalnych, codziennych wzorców snu. Postaraj się kłaść do łóżka codziennie o tej samej porze, aby „zaprogramować” swój organizm na sen. Opracuj rutynowe czynności, które wykonasz przez godzinę poprzedzającą pójście do łóżka, aby zrelaksować się i przygotować organizm na odpoczynek. Twoje ciało będzie wiedziało, iż nadchodzi czas na pójście spać, kiedy rozpoczniesz swoją procedurę przygotowania do snu – od mycia zębów, przez zakładanie piżamy, czy czytanie książki...
-
Liczenie owiec .... i inne dobre nawyki snu
Bądź aktywna i ćwicz w ciągu dnia: aktywność w ciągu dnia i ćwiczenia fizyczne pomogą Ci poprawić jakość snu w nocy. Każda aktywność, czy ćwiczenia są ważne, a staną się tym bardziej cenne, jeśli możesz wykonywać je na świeżym powietrzu. Unikaj forsownych ćwiczeń i nasilonej aktywności tuż przed swoją standardową godziną udania się do łóżka.
-
Liczenie owiec .... i inne dobre nawyki snu
Przygotuj sypialnię: w sypialni nie powinno być zbyt głośno, zbyt gorąco, ani zimno czy też zbyt jasno. Pójście do sypialni powinno kojarzyć się z czasem wypoczynku i snu. Unikaj sypialni, która służy jako gabinet, czy też pokój dzienny. Jeśli to możliwe, przenieś urządzenia elektroniczne, takie jak telewizor, laptop itp., z pokoju sypialnianiego lub umieść je z dala od łóżka, aby uniknąć pokusy bycia online i sprawdzania wiadomości podczas próby zrelaksowania się przed snem. Sprawdź swój materac, poduszkę i kołdrę - czy są one wygodne, jeśli nie - wymień je na takie, które odpowiadają Twoim potrzebom.
-
Liczenie owiec .... i inne dobre nawyki snu
Zadbaj o dietę: ciężkostrawne posiłki i wypicie zbyt dużej ilości alkoholu późnym wieczorem może wpływać niekorzystnie na jakość snu.
-
Liczenie owiec .... i inne dobre nawyki snu
Uporządkuj myśli: zamartwianie się zawczasu o brak snu to pewny sposób, aby wywołać kłopoty ze snem. Chociaż jest to łatwiej powiedzieć, niż zrobić, to warto pamiętać, że to nie ilość, ale jakość snu jest ważnym czynnikiem, który wpływa na to, czy następnego dnia czujemy się wypoczęci i rześcy.
Jak stosować Neurexan®?
